هوآوی معمولا پرچمداران خانواده P خود را در اویل سال میلادی معرفی می‌کند و از پرچمداران خانواده Mate هم در نیمه دوم هر سال پرده برمی‌دارد. از طرفی هم به دنبال تحریم آمریکا و کاهش موجودی تراشه‌های موردنیاز جهت تولید دستگاه‌های گوشی هوشمند، این غول تکنولوژی حالا با مشکلاتی مواجه شده است.

پرچمداران خانواده P50 و P50 Pro هوآوی چندی پیش در حالی معرفی شدند که برخلاف گوشی‌های سطح بالای رقیب و موجود در بازار از مودم ۵G پشتیبانی نمی‌کردند و علت آن هم تحریم‌های دولت آمریکا بوده است. مدیر بخش مشتریان هوآوی از طرف دیگر ادعا می‌کند ترکیب ۴G و Wi-Fi 6 آنقدر خوب است که کاربران لازم نیست نگران نبود شبکه ارتباطی ۵G باشند.

روز گذشته یکی از افشاگران معروف دنیای مجازی با نام کاربری Digital Chat Station خبر داد که ممکن است به زودی یک نسخه ۵G از گوشی هوشمند P50 Pro مجهز به تراشه Kirin 9000 5G معرفی شود. در حال حاضر نسخه ۴G با تراشه داخلی اسنپدراگون ۸۸۸ و Kirin 9000 استاندارد در دسترس قرار گرفته است. این افشاگر می‌گوید نسخه ۵G از گوشی هوآوی P50 Pro با اسنپدراگون ۸۸۸ در کار نخواهد بود.

اما این گوشی احتمالا تا اواخر امسال معرفی نمی‌شود و بدین ترتیب ممکن است شاهد تاخیر در رونمایی از خانواده Mate 50 هم باشیم. Digital Chat Station علاوه بر این اشاره کرده که ممکن است گوشی جدید دیگری به نام P50 Pro Plus هم تا اواخر امسال عرضه شود.

گوشی هوآوی P50 Pro نمایشگر اولد خمیده ۶٫۶ اینچی با وضوح تصویر ۱۲۲۸ در ۲۷۰۰ و نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی دارد و همانطور که گفتیم مدل‌های مختلف آن از اسنپدراگون ۸۸۸ و Kirin 9000 قدرت می‌گیرد. کانفیگ سطح بالاتری نسخه این گوشی هوشمند ۱۲ گیگابایت رم و ۵۱۲ گیگابایت حافظه  داخلی است.