کمپانی گوگل قصد دارد ۱۵ اکتبر (۲۳ مهر) از دو گوشی جدید و پرچمدار پیکسل ۴ و پیکسل ۴ ایکس ال خود رونمایی کند؛ اما همان‌طور که قبلاً هم گزارش کردیم، روند پیش فروش این دو گوشی هوشمند در فروشگاه اینترنتی BestBuy آغاز شده است. این فروشگاه اینترنتی کانادایی دو گوشی جدید گوگل را در رنگ بندی مشکی و سفید در دسترس کاربران قرار می‌دهد. از طرفی دیگر کمپانی گوگل نسخه Oh So Orange گوشی جدید پیکسل ۴ را چندی پیش با نمایش بیلبورد فیزیکی در نیویورک تأیید کرد؛ اما این رنگ در فروشگاه BestBuy دیده نمی‌شود. حالا گزارشی در همین رابطه منتشر شده و موضوع را بیشتر شفاف سازی کرده است.

یکی از خبرنگاران خبرگزاری TechRadar که در زمینه اخبار فناوری هم فعالیت می‌کند، در توییتر توییت کرده است که به نظر می‌رسد نسخه نارنجی Oh So Orange از گوشی جدید پیکسل ۴ تنها در قالب پیش فروش و به شکل کاملاً محدودی در دسترس کاربران قرار گیرد. اگر این اطلاعات صحت داشته باشد، گوشی جدید گوگل تنها در دو رنگ مشکی و سفید عرضه خواهد شد. علاوه بر این گزارش، خبرگزاری ۹to5Google هم توانسته است کدی را درون اپلیکیشن Google One کشف کند که به پروموشنی برای کاربران پیکسل ۴ و امکان ذخیره در فضای ابری اشاره دارد. بر اساس این گزارش، ظاهراً کاربران پیکسل ۴ اجازه دارند به مدت سه ماه به فضای ذخیره نامحدود ابری دسترسی پیدا کنند.

گوگل-گوشی-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

احتمال رونمایی گوگل از پیکسل واچ

در حالی که دیگر تقریباً همه اطلاعات را درباره پیکسل ۴ و نسخه ایکس ال آن به دست آورده‌ایم، جزئیاتی از نسل دوم پیکسل بادهای گوگل که ظاهراً قرار است سه شنبه رونمایی شوند در دسترس نداریم. نسل اول بی سیم بود و از امکان ارتباطی بلوتوث برای اتصال با گوشی هوشمند بهره می‌گرفت. از طرفی دو طرف چپ و راست آن به هم متصل بودند و پیش بینی می‌شود که این دو قطعه در نسل جدید کاملاً مجزا و جدا باشند.

همچنین هفته گذشته گزارشی منتشر شد که ادعا می‌کرد کمپانی گوگل ممکن است امسال سرانجام از ساعت هوشمند پیکسل واچ خود رونمایی کند. جزئیاتی درباره این گجت هوشمند در دسترس نداریم اما ممکن است روند توسعه آن توسط مهندسان کمپانی فسیل انجام شده باشد.