یو چانگ دانگ، مدیر بخش مصرف کنندگان هوآوی، اعلام کرده که میزان درآمد بخش مصرف کنندگان این غول تکنولوژی چینی در نیمه اول سال ۲۰۲۰ میلادی معادل ۲۵۵٫۸ میلیارد یوان (۳۶٫۸ میلیارد دلار) بوده است. علاوه بر این، کمپانی هوآوی در این مدت زمان توانسته است تعداد ۱۰۵ میلیارد دستگاه به فروش برساند. او همچنین اعلام کرده است که گوشی جدید و پرچمدار سازنده از خانواده Mate 40 از پردازنده داخلی HiSilicon Kirin 9000 قدرت می‌گیرد. این تراشه موبایلی احتمالا آخرین نسل از پردازنده‌های موبایلی ساخت هوآوی خواهد بود. یو چنگ دانگ گفته است که موجودی چیپست‌های پرچمدار Kirin این سازنده به اتمام رسیده و حداقل در آینده نزدیک و قابل پیش بینی دیگر از تولید دوباره این تراشه‌ها خبری نیست.

همچنین حالا @evleaks گزارشی مرتبط منتشر کرده است که نشان می‌دهد گوشی جدید هواوی Mate 40 به طور گسترده در سرتاسر جهان در دسترس کاربران قرار نمی‌گیرد. علت اصلی این است که هوآوی احتمالا تعداد مورد انتظار پردازنده داخلی برای تولید این گوشی جدید در اختیار ندارد و همچنین نسخه سطح بالاتر خانواده با پسوند Pro هم از فرم ویر متفاوتی بهره مند می‌شود. در حالی که گوشی جدید هوآوی Mate 40 Pro از رابط کاربری EMUI 11 مبتنی بر سیستم عامل اندروید ۱۰ برخوردار می‌شود، گوشی هوشمند Mate 40 با سیستم EMUI 10 عرضه می‌شود. نرم افزار EMUI 11 قرار است ۱۲ سپتامبر در کنفرانس مخصوص توسعه دهندگان هوآوی معرفی شود.

مشخصات فنی پیش بینی شده برای گوشی جدید هوآوی Mate 40

گمانه زنی‌های اخیر نشان می‌دهد که گوشی جدید هوآوی Mate 40 از نرخ تازه سازی ۹۰ هرتز در نمایشگر پشتیبانی می‌کند. البته دو نرخ ۹۰ و ۱۲۰ هرتز در پنل وجود دارد و از آنجا که هوآوی به مصرف انرژی به شکل بهینه و حفظ دوام باتری دستگاه اهمیت می‌دهد، احتمالا از نرخ ۹۰ هرتزی استفاده می‌کند. پردازنده ۵ نانومتری این دستگاه هم پیش از نیمه سپتامبر امسال تحویل کمپانی سازنده می‌شود. بر اساس گزارش @MobileWaferDarren کمپانی هوآوی تا پیش از پایان سال ۲۰۲۰ به تعداد زیادی تراشه موبایلی نیاز پیدا می‌کند و این تراشه‌ها ۵، ۷، ۱۶ و ۲۸ نانومتری هستند.

گوشی جدید هوآوی Mate 40 از پردازنده داخلی با معماری ۵ نانومتری بهره می‌برد و این تراشه هم ساختار رشته‌های Cortex A77 یا A78 در CPU بعلاوه Mali G77 یا G7 در GPU خود دارد. چنین ترکیبی قادر است عملکرد بهتری برای نرخ تازه سازی احتمالی ۱۲۰ هرتزی را در نمایشگر تضمین کند.

گزارش شده است که این پردازنده موبایلی ۵ نانومتری Kirin 9000 نام گذاری می‌شود. به خاطر داشته باشید که Kirin 990 5G از ساختار Cortex A76 بهره می‌برد. همین موضوع به احتمال استفاده از A77/A78 در Kirin 9000 می‌افزاید.