بر اساس گزارش SamMobile کمپانی سامسونگ تأیید کرده است که تبلت جدید Galaxy Tab S6 5G این سازنده در سه ماهه اول امسال معرفی خواهد شد. اولین گزارش‌های مرتبط در اکتبر سال گذشته منتشر شد و ادعا کرد که سامسونگ در تلاش است تا نسخه ۵G هم از تبلت Galaxy Tab S6 پرچمدار عرضه خواهد شد. این محصول همچنین هفته گذشته در وبسایت رسمی سامسونگ هم دیده شد که نشان می‌دهد به زودی شاهد رونمایی رسمی از آن خواهیم بود.

سامسونگ روز گذشته اعلام کرد که توانسته است در سال ۲۰۱۹ تعداد ۶٫۷ میلیون دستگاه گوشی هوشمند ۵G به فروش برساند. این غول تکنولوژی همچنین برنامه عرضه تبلت هوشمند با پشتیبانی از شبکه ارتباطی ۵G را در سه ماهه اول امسال تأیید کرد. با توجه به برنامه سامسونگ، کره جنوبی اولین بازار دریافت کننده تبلت هوشمند Galaxy Tab S6 5G خواهد بود. سه ماهه اول برای عرضه این محصول جدید اعلام شده اما به تاریخ کاملا مشخصی هم اشاره نشده است.

به عقیده خبرگزاری SamMobile تفاوت چشمگیری میان نسخه ۵G و نسخه استاندارد از تبلت هوشمند Galaxy Tab S6 وجود ندارد. علاوه بر این حتی ممکن است قیمت عرضه هم کاملا مساوی یا تنها کمی بالاتر باشد. تاریخ دقیق و نهایی ورود این نسخه جدید به بازار هم هنوز مشخص نشده است.

عصر گسترش شبکه ارتباطی ۵G است اما تبلت‌های هوشمند متعددی با پشتیبانی از ۵G وجود ندارد. همچنین حق انتخاب چندانی در باب گوشی‌های ۵G بازار وجود ندارد زیرا اغلب آن‌ها پرچمدار و گران قیمت هستند. انتظار می‌رود که از امسال شاهد ورود گوشی‌های میان رده با پشتیبانی از ۵G به بازار باشیم.