شایعات قبلی و گزارش های تحلیلگران حاکی از آن بود که دستگاه های اپل ( آیفون ۱۴) در سال آینده از یک SoC جدید مبتنی بر فناوری پردازش ۳ نانومتری استفاده خواهند کرد.

اطلاعات اولیه

در این گزارش آمده: اگر آیفون ۱۴ از تراشه‌های ۳ نانومتری جدید بهره می‌برد، اپل می‌توانست «پردازنده‌های قدرتمندتر و کم‌مصرف‌تر» را در دستگاه‌های خود قرار دهد، بدون اینکه اندازه آن‌ها به‌طور چشمگیری افزایش یابد. با این حال، انتظار نمی‌رود که کاهش ابعاد پردازنده TSMC به‌موقع برای آیفون ۱۴ سال آینده آماده شود.

بر اساس اطلاعات جدید، شرکت سازنده نیمه هادی تایوان (TSMC) با تعدادی چالش در تولید SoC های جدید مواجه است. این مشکلات تولید منجر به تاخیر در تحویل SoC های جدید می شود. برای کسانی که نمی دانند، TSMC سازنده تراشه های اپل است.

ادامه اطلاعات

به گفته مهندسان، تراشه‌های ۳ نانومتری جدید برای سری گوشی‌های هوشمند آیفون ۱۴ در دسترس نخواهند بود. با وجود این، TSMC تولید محصولات ۳ نانومتری را جلوتر از رقبای خود آغاز خواهد کرد. انتظار می رود آیفون ۱۴ همانند آیفون ۱۳ از چیپست A15 استفاده کند.

یکی از مهندسان سابق TSMC در رابطه با اهمیت زیاد اپل برای این شرکت گفته که بعد از مشکلات تولید تراشه‌های آیفون ۱۲، اپل TSMC را تحت فشار قرار داد تا تراشه‌های بیشتری را بدون افزایش قیمت ارائه دهد. در انتهای گزارش سایت the information آمده که این ارتباط در نهایت برای هر دو شرکت اهمیت بسیار زیادی دارد و هر دو طرف قرارداد از شرایط موجود راضی هستند.

با این حال، استفاده از چیپست یکسان به این معنا نیست که آیفون ۱۴ هیچ پیشرفت دیگری نخواهد داشت. اپل می تواند عملکرد و کارایی پلتفرم های خود را تغییر دهد، اما تغییرات چندان قابل توجه نخواهند بود.

همچنین گزارش شده است که آیفون ۱۴ ممکن است اولین گوشی هوشمند بدون سوراخ کوچک برای دوربین سلفی این شرکت باشد. برای خیلی ها، همین یک تغییر کوچک دلیلی است تا گوشی خود را تغییر دهند.

 

منبع مطلب