کمپانی سونی هنوز تاریخ نهایی رونمایی از پلی استیشن ۵ را اعلام نکرده است؛ اما به نظر می‌رسد که در آینده نزدیک شاهد برگزاری رویدادی به منظور رونمایی این سازنده ژاپنی از برخی بازی‌های جدیدش خواهیم بود. به نظر می‌رسد که سونی یک مشکل دیگر در این مسیر دارد و باید پیش از معرفی بازی‌های کامپیوتری جدید خود، کنسول بازی را ابتدا معرفی کند.

در همین راستا، خبرگزاری بلومبرگ آغاز تولید انبوه دستگاه‌های کنسول پلی استیشن ۵ کمپانی سونی را مورد تایید قرار داده است. این کمپانی سازنده پروژه نهایی را تکمیل کرده و بخش‌هایی از آن هم به کارخانه ارسال شده است. درواقع تلاش برای ساخت کنسول پلی استیشن ۵ دیگر آغاز شده است.

رونمایی از پلی استیشن ۵ در آینده نزدیک

از طرفی خبر مسرت بخشی است که کمپانی سازنده دیگر نمی‌تواند بیش از این منتظر بماند و باید کنسول جدید خود را در معرض دید کاربران به نمایش درآورد. در غیر این صورت کارمندان و کارگران بخش تولید ممکن است در هر لحظه تصاویری زنده را از پلی استیشن ۵ در فضای وب منتشر کنند.

سونی-علاالدین-پاساژ علاالدین

درباره کنسول بازی پلی استیشن ۴ هم شاهد چنین سناریویی بودیم. کاربران ابتدا تصاویری از این محصول را در کارخانه محل ساخت دیدند و پس از آن تصاویر پلی استیشن ۴ در فروشگاه‌ها منتشر شد و مدتی هم منتظر ماندند تا سونی سرانجام از محصول مذکور پرده بردارد. این کمپانی ژاپنی دیگر نمی‌خواهد داستان مذکور برای نسل جدید پلی استیشن تکرار شود.

اما شایان ذکر است که بر اساس آخرین اطلاعات به دست آمده، کمپانی سونی در نظر دارد که یک رویداد بسیار حرفه‌ای را به زودی برگزار کند.

همچنین باید اشاره کنیم که پیش‌تر، نسخه ماه ژوئن از مجله PlayStation Magazine تایید کرده بود که ۳۸ بازی کامپیوتری جدید برای پلی استیشن ۵ در راه است. البته برخی از آن‌ها را می‌شناسیم و مانند Assasin Creed Valhalla بازی‌های مولتی پلتفرمی هستند. از طرفی هم در حال حاضر بسیاری دیگر از بازی‌های این تعداد مذکور هنوز ناشناس هستند. همچنین در مجله مذکور تأیید شده است که کنسول بازی پلی استیشن ۵ در خلال ماه ژوئن رونمایی می‌شود.