پرچم دارهای سامسونگ

سامسونگ چند سال است که سیاست تولید پرچم دار های خود را تغییر داده است. ما در گذشته شاهد دو سری نوت و S به عنوان رده بالا های این شرکت بودیم. اما سامسونگ پس از تولید سری Note 20 تصمیم به توقف تولید این سری گرفت. به جای آن تمرکز خود را روی سری رده بالا Z خود قرار داد. نکته مهم در این سری خم شونده بودن این دستگاه ها است. ما در چند سال گذشته شاهد تکامل رشد این سری بودیم. به طوری که Z Fold و Z Flip امسال که سری سوم این دستگاه نام گرفتند، ضد آب بودند و مشکلات اساسی نسل ها گذشته را نداشتند. 

سخت افزارها

تاکنون سامسونگ سخت افزار سری Z را با پردازنده های پرچم دار کوالکام عرضه کرده است. اما خبر های جدید حاکی از آن است که سامسونگ امسال قصد دارد پردازنده خودش را درون این رده بالاها بیاورد. بنابر توییتی که اکانت @TheGalox_ در توییتر متشر کرده است، می توان احتمال حضور تراشه رده بالا بعدی سامسونگ را در این دستگاه در نظر گرفت. طبق گفته این اکانت توییتری از آن جایی که سامسونگ الکترونیک سفارش ساخت حدود یک میلیون تراشه Exynos 2200 را داده است، می توان پیش بینی کرد که بخشی از این تقاضای سامسونگ برای سری Z است. 

محصولات ۲۰۲۱

سامسونگ این تقاضا را برای محصولات سال ۲۰۲۲ خود داده است. ما انتظار داریم که تراشه رده بالا Exynos 2200 در محصولاتی مانند گلکسی S22، Tab S8 Ultra و پرچم دار های سری Z برای سال ۲۰۲۲ به کار گرفته شود. گرچه ممکن است مانند سایر پرچم دار های این شرکت، ما شاهد عرضه گلکسی Z بعدی با دو سری پردانزده اگزینوس و کوالکام باشیم. معمولا سامسونگ در محصولات  رده بالا بازار اروپا و آمریکا از تراشه متفاوتی نسبت به محصولات بازار آسیا استفاده می کند. از این رو احتمالا حضور هر دو تراشه در این سری نیز به قوت خود باقی است. همچنین برخی کارشناس ها پیش بینی می کنند که ما قلم درون دستگاه را نسل بعدی گلکسی Z سامسونگ ببینیم. می توان این موضوع را بازگشت سری نوت به صورت ادغام شده با سری Z نیز دانست.

نظر شما درباره گوشی های تاشو چیست؟ آیا با توجه به پیشرو بودن سامسونگ در تولید این محصولات در آینده نیز شاهد برتری این شرکت در تولید این دستگاه ها هستیم؟