مدت‌هاست در انتظار رونمایی از نسل جدید آیپد مینی هستیم و اکنون گزارش‌هایی درباره آن منتشر شده‌است. رندر های افشاء شده به حاشیه‌های کم اطراف نمایشگر و همچنین استفاده از پورت USB-C اشاره می‌کنند.
این رندرها که مبتنی بر فایل‌های CAD و تصاویر واقعی هستند، توسط یک منبع معتبر به نام: جان پراسر منتشر شده‌اند.
طبق گزارشات پراسر، آیپد مینی ۶ با حاشیه‌های کم نمایشگر و بدون دکمه هوم وارد بازار می‌شود. با این وجود، کوپرتینویی‌ها همچنان از سنسور اثر انگشت تاچ‌ آیدی در این تبلت استفاده خواهند کرد و آن را مانند آیپد ایر ۴ درون دکمه پاور قرار می‌دهند.


به نظر می‌رسد اپل می‌خواهد بجای پورت لایتنینگ، از پورت USB-C در این دستگاه استفاده کند و همچنین عملکرد اسپیکرهایش را به طرز قابل توجهی بهبود بخشد. این تبلت جدید به چیپ A14 Bionic مجهز خواهد شد، از شبکه ۵G پشتیبانی کرده و با نسخه جدید و کوچک‌تر قلم اپل سازگار خواهد شد. این طور که پیداست این تبلت اواخر سال ۲۰۲۱ در سه رنگ مشکی، نقره‌ای و طلایی به بازار می‌رسد.
طبق رندرهای پراسر، آیپد مینی ۶ ابعادی برابر ۶٫۱ در ۱۳۷٫۸در ۲۰۶٫۳ میلی‌متر دارد، با این وجود اشاره‌ای به ابعاد خود نمایشگر نکرده و دقیقا مشخص نیست که از چه نمایشگری در این محصولشان استفاده خواهند کرد.


آیپد مینی کنونی نمایشگر ۷٫۹ اینچی دارد و طبق گزارش‌ها، نسل جدیدش میزبان صفحه نمایش ۸٫۵ تا ۹ اینچی خواهد بود. طراحی کلی این تبلت جدید مشابه آیپد ایر ۴ خواهد بود و روی پنل پشتی آن دوربین اصلی تکی جای خواهد گرفت.
جان پراسر تا کنون سابقه مناسبی در افشای اطلاعات درباره محصولات آینده اپل داشته است که برای مثال می‌توان به عرضه آی‌مک M1 در رنگ‌های متنوع اشاره کرد.