ترند جدیدی در دنیای موبایل به وجود آمده است که طبق آن احتمال دارد تعدادی از سازندگان به حذف شارژر از بسته بندی گوشی‌های جدید خود اقدام کنند و همان طور که می‌دانید، اپل این ترند را آغاز کرده است. پس از آنکه کمپانی اپل سال گذشته گوشی جدید آیفون ۱۲ خود را بدون شارژر روانه بازار کرد، شاهد بودیم که کمپای چینی شیائومی هم در اقدامی مشابه گوشی جدید و پرچمدار Mi 11 را به همین ترتیب عرضه کرد. از طرفی هم به نظر می‌رسد که این تنها حذفیات از گوشی‌های جدید نباشد؛ بر اساس برخی گزارش‌های تازه ممکن است کمپانی سامسونگ هم درگاه کارت حافظه micro SD را از گوشی جدید Galaxy S21 خود حذف کند. علاوه بر این ممکن است برخی بازارها این گوشی سامسونگ را بدون شارژر دریافت کنند در حالی که برنامه عرضه برای برخی بازارها شامل شارژر جدید درون بسته گوشی هم می‌شود.

گوشی‌های خانواده Galaxy S21 معمولا از درگاه کارت حافظه به منظور ارتقای ظرفیت داخلی بهره می‌برند؛ برای مثال گوشی Galaxy S20 موجود در بازار درگاه هیبریدی سیم کارت + micro SD دارد. در این صورت کاربر می‌تواند دو سیم کارت هم زمان روی گوشی خود فعال کند یا از یک سیم کارت و کارت حافظه بهره بگیرد. البته بسیاری از پرچمداران امروزی دیگر درگاه کارت حافظه ندارند زیرا عملکرد آن بسیار ضعیف‌تر از فلش مموری UFS است که درون گوشی جای می‌گیرد.

با توجه گمانه زنی‌های اخیر، گوشی سامسونگ با توجه به بازار دریافت کننده‌اش با کانفیگ‌های متفاوتی عرضه می‌شود. حتی برخی گزارش کرده‌اند که ممکن است نسخه مخصوص برخی بازارها همچنان درگاه micro SD خود را حفظ کند. سامسونگ حالا به دنبال اقدام اپل و شیائومی حداقل در برخی بازارها تصمیم گرفته است تا شارژر را از بسته بندی گوشی جدید S21 خود حذف کند. بدین ترتیب گوشی سامسونگ Galaxy S21 از این نظر به آیفون ۱۲ شبیه است که تنها کابل ارتباطی Type-C در جعبه خود خواهد داشت.

پیش فروش گوشی سامسونگ Galaxy S21 آغاز شده است

کمپانی سامسونگ اخیرا به طور رسمی روند پیش فروش گوشی جدید Galaxy S21 خود را در چین آغاز کرد. این گوشی سامسونگ قرار است از ۱۴ ژانویه (۲۵ فروردین) رسما به فروش برسد.