غول تکنولوژی چینی، شیائومی، سالانه چندین گوشی هوشمند جالب توجه روانه بازار می‌کند. در این میان دو خانواده پرطرفدار Mi و Mi MIX گوشی‌های پرچمدار هستند. این سازنده چینی امسال پرچمدار خانواده Mi خود را معرفی کرد. لو ویبینگ، مدیر ارشد شیائومی، اخیرا تأیید کرد که گوشی جدید Redmi K30 Pro بهتر و سطح بالاتر از گوشی‌های سری Mi 10 نخواهد بود. بدن ترتیب اگر قرار باشد که امسال یک پرچمدار دیگر هم توسط شیائومی معرفی شود، از خانواده MIX است و احتمالا Mi MIX 4 نام دارد.

اخیرا در جامعه آنلاین شیائومی، یک کاربر با دستگاه Mi MIX 4 این سازنده پاسخ داده است. از آنجا که گوشی مذکور هنوز رسما توسط شیائومی رونمایی نشده، این اتفاق باعث بروز سروصداهای بسیاری در جامعه آنلاین سازنده مذکور شده است. هنوز نمی‌دانیم که آیا این کاربر واقعا با دستگاه xiaomi Mi MIX 4 نظر داده است یا خیر. ممکن است که این کاربر توانسته باشد راهی پیدا کند و به طور جعلی نشان دهد که از گوشی مذکور نظر خود را درج کرده است.

این گوشی جدید شیائومی همچنین در وبسایت پایگاه بنچمارک geekbench 5.1.1 دیده شده است. با توجه به نتایج بنچمارک مذکور، گوشی جدید شیائومی توانسته است در آزمون‌های تک هسته‌ای و چند هسته‌ای امتیازهای ۹۹۲ و ۳۳۲۰ را کسب کند. تصویر مربوط به نتیجه بنچمارک نشان می‌دهد که گوشی شیائومی Mi MIX 4 از پردازنده کوالکام اسنپدراگون ۸۶۵ پلاس قدرت می‌گیرد.

همچنین یک نتیجه بنچمارک دیگر منتسب به یک گوشی دیگر از برند شیائومی در فضای وب منتشر شده است. انتظار می‌رود که این گوشی هم یکی از نسخه‌های Mi MIX 4 باشد. با توجه به اطلاعات مندرج در این صفحه، Mi MIX 4 مذکور از ۱۶ گیگابایت رم بهره می‌برد.

شیائومی پیش از این گوشی مخصوص گیمینگ خود را به نام بلک شارک مجهز به ۱۶ گیگابایت روانه بازار کرده است. به همین خاطر ممکن است که یک نسخه از پرچمدار جدید Mi MIX 4 هم با همین میزان حافظه رم به بازار راه پیدا کند. از طرفی شیائومی هیچکدام از این خبرها را رسما مورد تأیید قرار نداده است و فعلا باید منتظر انتشار جزئیات بیشتر باشیم.