همچنان که صنعت تولید گوشی هوشمند تکامل پیدا می‌کند، سازندگان بی وقفه در تلاش هستند تا به تکنولوژی‌های خلاقانه و جدیدتری دست پیدا کنند. نمایشگر یکی از بخش‌های گوشی هوشمند است که در خلال سال‌های اخیر به طور دائمی دستخوش تغییر و پیشرفته شده است. در حال حاضر هدف سازندگان دستیابی به نمایشگری کاملا بدون حاشیه و به قولی تمام صفحه است و در همین راستا راهکارهای مختلفی را ارائه کرده‌اند. طراحی بریدگی ناچ، طراحی بدون حاشیه در سه طرف، دوربین پاپ آپ، دوربین ناچ حفره‌ای، دوربین سلفی کشویی و برخی موارد دیگر همگی از این قبیل راهکارها شناخته می‌شوند. البته صنعت موبایل حالا یک قدم بیشتر پیش رفته و در تلاش است تا دوربین سلفی را این بار زیر پنل نمایش تعبیه کند. به زودی مانند حسگر تشخیص اثرانگشت زیر نمایشگر همچنین شاهد تعبیه دوربین سلفی زیر این پنل خواهیم بود. کمپانی چینی شیائومی هم مانند بسیاری رقیبانش در تلاش برای دستیابی به این مهم است و شاید در گوشی جدید و پرچمدار Mi 11 شاهد تعبیه دوربین سلفی زیر نمایشگر باشیم.

شیائومی هفته گذشته نسل سوم تکنولوژی دوربین زیر نمایشگر را به نمایش گذاشت. این نسل تازه در مرحله تولید انبوه قرار دارد و شیائومی قصد دارد آن را رسما روانه بازار کند. البته روند عرضه آن از سال آینده آغاز می‌شود. با توجه به نوین بودن این تکنولوژی شایعه شده است که نسل آینده گوشی پرچمدار شیائومی با چنین راهکار پیشرفته‌ای همراه خواهد شد.

شیائومی-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

به طور قطع هر مدل گوشی هوشمندی که از این راهکار استفاده کند، می‌تواند نمایشگری کاملا بدون حاشیه داشته باشد. با توجه به روال معرفی گوشی‌های شیائومی، پرچمدار بعدی این غول تکنولوژی چینی Mi 11 یا Mi 20 نام دارد. این گوشی برای طراحی ظاهری فعلا دو گزینه احتمالی تمام صفحه یا ناچ حفره‌ای را دارد.

البته شایعه‌های دیگری هم وجود دارد که ادعا می‌کند اولین گوشی بدون حاشیه شیائومی از خانواده پرچمداران Mi MIX معرفی می‌شود، زیرا قبلا یک مدل گوشی پرچمدار این سازنده در مرحله تولید انبوه در حالی افشا شده که نمایشگر آن با ناچ حفره‌ای کوچک دیده شده است. انتظار می‌رود گوشی جدید Mi 11 در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ میلادی با پردازنده داخلی کوالکام اسنپدراگون ۸۷۵ معرفی شود.