گوشی هوشمند Redmi Note 10 Pro یکی از گوشی‌‌های محبوب شناخته می‌شود و در میان مشخصات برجسته آن می‌توان به دوربین استاندارد ۱۰۸ مگا پیکسلی، نمایشگر امولد با نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی و همچنین قیمت اقتصادی آن اشاره کرد. البته این گوشی ردمی یک ویژگی مهم کم دارد و آن هم پشتیبانی از شبکه ارتباطی ۵G است.

این روزها توسعه شبکه ارتباطی ۵G با سرعت متوسطس در سرتاسر جهان پیش می‌رود و دیگر از گوشی‌های هوشمند میان رده هم انتظار داریم که دارای مودم ۵G باشند. در مقایسه می‌توانیم بگوییم که شیائومی در حال حاضر چند مدل گوشی میان رده لایت اما با شبکه ارتباطی ۵G را در بازار عرضه کرده اما قیمت این گوشی‌ها بیشتر از محصولات میان رده ردمی است.

در کنار تصویر فوق، شایعه‌هایی وجود دارد که به احتمال طراحی یک نسخه ۵G از گوشی ردمی Note 10 Pro اشاره می‌کنند. این تصویر بیشتر شبیه به پوستر تبلیغاتی ردمی برای بازار اسپانیا به نظر می‌رسد و آنچه به تصویر کشیده شده هم بسیار شبیه به نمای پنل پشتی گوشی ردمی Note 10 Pro است. علاوه بر این در گوشه پوستر شاهد تراشه‌ای از کوالکام اسنپدراگون هستیم که از قابلیت ارتباطی ۵G پشتیبانی می‌کند.

ردمی-گوشی-گوشی جدید_قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین
ردمی-گوشی-گوشی جدید_قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

اما آیا این تصویر می‌توانید اولین تصویر از گوشی Redmi Note 10 Pro 5G باشد؟ مشخصا تنها زمان در این زمینه پاسخ درست را ارائه می‌دهد و باید منتظر بمانیم و ببینیم برند ردمی واقعا چنین گوشی هوشمندی را در دست طراحی دارد یا خیر. این گوشی در صورت تایید، به تراشه سطح بالاتری در مقایسه با نسخه استاندارد مجهز می‌شود. تراشه درون نسخه استاندارد این گوشی ردمی اسنپدراگون ۷۳۲G است.

شایعه شده که این تراشه در نسخه جدید احتمالا اسنپدراگون ۷۵۰G است. بهتر است منتظر تعبیه اسنپدراگون ۷۸۰G نباشیم زیرا استفاده از آن در گوشی جدید Redmi Note 10 Pro 5G ممکن است باعث شود فروش گوشی هوشمند Mi 11 Lite 5G تحت تاثیر قرار بگیرد. این گوشی شیائومی اخیرا روانه بازار شده است و قیمت بیشتری دارد.

همچنین نمی‌دانیم که سایر مشخصات در این نسخه جدید با نسخه استاندارد یکسان در نظر گرفته می‌شود یا خیر. ممکن است که گوشی جدید Redmi Note 10 Pro 5G تنها در نام تجاری شبیه به Redmi Note 10 Pro نام گذاری شود اما برند سازنده در توسعه آن تلاش کند برخی نقاط ضعف نسخه استاندارد را هم بهبود ببخشد.