شیائومی از سال گذشته تعبیه دوربین با کیفیت بالا در گوشی‌های هوشمند را به ترندی تازه تبدیل کرد. اولین گوشی با این رویکرد Redmi Note 8 Pro نام داشت که مجهز به لنز استاندارد ۶۴ مگا پیکسلی ساخت سامسونگ توسعه یافته بود. این سازنده چند ماه پس از آن از گوشی جدید Mi Note 10 با دوربین ۱۰۸ مگا پیکسلی رونمایی کرد. این روزها لنز ۱۰۸ مگا پیکسلی در میان پرچمدار هوشمند محبوب است و لنز ۶۴ مگا پیکسلی هم برای گوشی‌های میان رده مناسب به نظر می‌رسد. یک گزارش جدید چند ماه پیش منتشر شد که ادعا می‌کرد کمپانی شیائومی دو گوشی جدید را در دست توسعه دارد تا چنین لنزهای باکیفیتی را به عموم کاربران عرضه کند. روز گذشته هم یک افشاگر در پلتفرم Weibo اسامی رمز این دو مدل گوشی جدید را به همراه شناسه‌هایشان در کنار شناسه مدل دیگری که قرار است لنز ۱۰۸ مگا پیکسلی داشته باشد، منتشر کرد.

بر اساس این شایعه، اسم رمز این گوشی‌های جدید Gauguin و Guaguin Pro است. نسخه پرو ظاهرا به لنز استاندارد ۱۰۸ مگا پیکسلی مجهز می‌شود در حالی که لنز استاندارد در نسخه دیگر آن ۶۴ مگا پیکسلی است. بر اساس گزارش خبرگزاری GSMARENA گوشی Gauguin Pro ارزان‌ترین گوشی هوشمندی است که مجهز به لنز استاندارد ۱۰۸ مگا پیکسلی عرضه می‌شود. همچنین این دو گوشی از برند ردمی عرضه خواهند شد. افشاگر مذکور علاوه بر این به احتمال رونمایی در آینده نزدیک اشاره کرده است. از طرف دیگر هم می‌دانیم که ردمی خودش را برای معرفی یک دستگاه تازه به نام Redmi Note 10 در ماه‌های آینده آماده می‌کند. در همین حال انتظار می‌رود در ماه نوامبر گوشی جدیدی از خانواده Mi Note هم معرفی شود. آخرین حدس ما این است که گوشی‌های مذکور از از خانواده Mi CC معرفی شوند.

شیائومی-ردمی-خرید گوشی- قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

یک گوشی جدید Mi CC؟

شیائومی سال گذشته گوشی‌های جدیدی از خانواده Mi CC9 معرفی کرد. این گوشی‌ها حاصل همکاری کمپانی شیائومی و Meitu بودند. Meitu شرکتی است که شیائومی در سال ۲۰۱۸ آن را خرید و سازنده‌ای چینی با شهرت در زمینه دستگاه‌های متمرکز بر قابلیت دوربین است. بدین ترتیب مدتی از عرضه آخرین گوشی خانواده Mi CC گذشته و این اولین بار در دو سال اخیر است که درباره احتمال دو گوشی جدید با دوربین قدرتمند از این خانواده می‌شنویم. این گوشی‌های همچنین به گران قیمتی گوشی‌های دیگر خانواده Mi سازنده نیستند.

خوشبختانه لازم نیست مدتی طولانی منتظر بمانیم تا اخبار جدید منتشر شود. همانطور که اشاره کردیم، افشاگر معروف گفته است که مراسم رونمایی به زودی برگزار می‌شود. صرفنظر از برند، امیدواریم که این دو گوشی جدید فراتر از دوربین باشند. گوشی سامسونگ Galaxy S20 ثابت کرد که داشتن لنز ۱۰۸ مگا پیکسلی اهمیت چندانی ندارد اگر سازنده نتواند سایر امکانات مهم مانند فوکوس خودکار را هم به دستگاه اضافه کند.