کمپانی چینی هوآوی در حال حاضر از برجسته‌ترین سازندگان بازار موبایل جهانی به شمار می‌رود اما بخش تبلت این غول تکنولوژی به خوبی بخش موبایل عمل نمی‌کند. البته هوآوی همچنان در این بخش فعال است و تبلت Mediapad M6 که آخرین تبلت عرضه شده این برند به شمار می‌رود هم عملکرد بدی در بازار نداشته است. این غول تکنولوژی حالا در حال توسعه نسل جدید تبلت‌های هوشمند خود تحت عنوان Mediapad M7 است. هوآوی تبلت جدید Mediapad M7 خود را روز گذشته در خلال کنفرانس خبری رونمایی از Huawei Smart Screen X65 به نمایش درآورد. تصاویر منتسب به این تبلت جدید نشان می‌دهد که نمایشگر Mediapad M7 با ناچ حفره‌ای طراحی شده است.

علاالدین-پاساژ-علاالدین- تبلت - تبلت جدید - خرید تبلت

همان طور که در تصویر فوق هم مشاهده می‌شود، Huawei Smart Screen X65 به دو محصول دیگر یعنی Huawei P40 Pro و Huawei Mediapad M7 متصل شده است. تبلت سمت راست تصویر که ناچ حفره‌ای هم در گوشه نمایشگر خود دارد، احتمالا همان تبلت جدید Mediapad M7  است. این نکته در طراحی ظاهری مخصوصا از این نظر جالب توجه است که طراحی ناچ حفره‌ای این روزها بیشتر در بازار موبایل دیده می‌شود. حالا شاهد هستیم که هوآوی این رویکرد نوین را در بخش تبلت هم به کار گرفته است.

از طرفی هم یک نکته مهم در این باره وجود دارد. ضرورت طراحی ناچ حفره‌ای مخصوصا زمانی حس می‌شود که طراح در نظر داشته باشد حاشیه‌های نواری را در نمایشگر حذف کند و بدین ترتیب حاشیه‌ کافی برای تعبیه دوربین سلفی در دسترس نباشد. تبلت جدید Mediapad M7 از هر چهار طرف حاشیه نواری باریک دارد اما همین نوارهای باریک هم به قدری ضخامت دارند که سازنده می‌توانست حسگر دوربین سلفی را در آن‌ تعبیه کند.

علاالدین-پاساژ-علاالدین- تبلت - تبلت جدید - خرید تبلت

هوآوی در کنفرانس سال گذشته که در نوامبر ۲۰۱۹ برگزار شد، به طور رسمی از Huawei Matepad Pro رونمایی کرد. این سری متعلق به خانواده تبلت‌های پرچمدار این سازنده است. Huawei Matepad Pro از نمایشگری با وضوح تصویر ۲K کواد اچ دی و نسبت نمایش ۱۶:۱۰ بهره می‌برد. این صفحه نمایش همچنین بازه رنگی DCI-P3 را پوشش می‌دهد. در حال حاضر نمی‌توانیم به طور قطع بگوییم که کیفیت نمایشگر تبلت جدید  Mediapad M7 هم در حد Matepad Pro سازنده در نظر گرفته می‌شود یا خیر. نظر شما در این باره چیست؟ از تبلت جدید هوآوی چه انتظاری دارید؟