براساس گزارش خبرگزاری بلومبرگ، کمپانی اپل در تلاش است ماهواره‌ای را توسعه دهد که تا امکان برقراری ارتباط میان گوشی‌های همراه این سازنده را بدون نیاز به اپراتورهای ارتباطی فراهم آورد. تیم مهندسی این پروژه به طور مخفی در حال تلاش است و به نظر می‌رسد که کمپانی اپل برای تحقق رویای خود به استخدام و به کارگیری بهترین و برترین مهندس‌های هوافضا و طراحان ارتباطی اقدام کرده است.

مدیران اصلی این پروژه اپل مایکل ترلا و جان فنویک هستند که قبلا با گوگل همکاری می‌کردند. اگر این پروژه به سرانجام برسد، بدین معنی است که آیفون‌ها در آینده می‌توانند با یکدیگر ارتباط ماهواره‌ای برقرار کنند و به طور مستقیم به شبکه اینترنت متصل شوند. این پروژه کمک می‌کند تا کمپانی اپل دیگر به شرکت‌های ارتباطی و اپراتورها و ماهواره‌های این ارائه دهندگان خدمات ارتباطی، نیاز نداشته باشد.

سخنگوی اپل به پرسش بلومبرگ درباره این پروژه مهم پاسخ نداد و با توجه به این موضوع هنوز تأیید نهایی درباره آن در دست نداریم. همچنین هنوز مشخص نیست که این پروژه با ماهواره فضایی به اجرا درآید یا اصلا اپل خودش این ماهواره را بسازد.

از طرفی هم خبرگزاری بلومبرگ گزارش کرده که ماهواره می‌تواند تکنولوژی اولویت برای تیم کوک در اپل باشد و این سازنده در خلال  سال آینده شاهد اولین نتایج حاصل از اجرای آزمایشی این پروژه جدید خواهد بود.