کمپانی سامسونگ در نظر دارد که به زودی امکان شارژ بی سیم را به خانواده گوشی‌های Galaxy A خود هم اضافه کند. بر اساس آخرین گزارش‌ها، این تصمیم کمپانی سامسونگ احتمالا با توجه به رو به افول بودن بخش میان رده بازار موبایل در سال ۲۰۲۰ اخذ شده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری Sammobile، گزارش‌های از رسانه Elec در کره جنوبی نشان می‌دهد که کمپانی سامسونگ در نظر دارد ماژول پشتیبانی از تکنولوژی شارژ بی سیم را به خانواده میان رده‌های Galaxy A آینده خودش اضافه کند. ظاهرا این غول تکنولوژی به همین منظور در حال مذاکرات با برخی شرکای بزرگش از جمله Hansol Technics است. سایرین مانند Amotech و Chemtronics هم ظاهرا از شرکای دیگر در صدر فهرست همکاری به شمار می‌روند.

چرا سامسونگ کمپانی Hansol Technics را انتخاب کرد؟

سامسونگ در نظر دارد که به مدت یک یا دو ماه در ابتدا از Hansol Technics قطعاتش را تأمین کند. براساس گزارش‌ها گفته می‌شود که کمپانی Hansol Technics یکی از بهترین تأمین کنندگان ماژول‌های شارژ بی سیم برای دستگاه‌های میان رده است.

به همین خاطر است که سامسونگ تصمیم گرفته تا از این تامین کننده برای تهیه ماژول‌های مورد نیازش و تعبیه آن‌ها درون گوشی‌های میان رده استفاده کند و بدین ترتیب ضمن حفظ کیفیت نهایی دستگاه، هزینه ساخت را هم پایین نگه دارد. پس از اجرای برنامه زمان بندی شده اولیه، Chemtronics و Amotech هم به زنجیره تامین قطعه مذکور برای سامسونگ اضافه می‌شوند.

سامسونگ-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

تأثیر روی قیمت نهایی

تکنولوژی شارژ بی سیم همچنان تکنولوژی گران قیمتی شناخته می‌شود. آخرین سری گوشی‌های پرچمدار سامسونگ گلکسی اس ۲۰ هم از تکنولوژی شارژ بی سیم پشتیبانی می‌کند و همین قابلیت هم بر افزایش قیمت عرضه آن تأثیرگذار بوده است. تأمین کنندگانی که به آن‌ها اشاره کردیم، تأمین کنندگان ماژول شارژ بی سیم برای گوشی سامسونگ گلکسی اس ۲۰، اس ۲۰ پلاس و اس ۲۰ اولترا بودند.

بخش میان رده، هدف اصلی در آینده

سامسونگ تا به حال تلاش کرده است گوشی‌های خانواده Galaxy A را با پایین آوردن مشخصات فنی‌شان در مقایسه با پرچمدارانش، در بخش میان رده نگه دارد. از طرفی هم از زمان شیوع ویروس کرونا، توجه بازار موبایل به بخش میان رده بیشتر شده است و کمپانی‌های سازنده هم در تلاش هستند تا سهم بیشتری را به خودشان اختصاص دهند. آخرین گوشی ارزان قیمت اپل به نام iPhone SE 2020 و همچنین گوشی میان رده گوگل Pixel 4A جدیدترین تلاش‌های این دو کمپانی بزرگ در بخش میان رده هستند.

علاوه بر این، گوشی سامسونگ Galaxy A51 به پرفروش‌ترین گوشی جهان در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ تبدیل شده است و انتظار می‌رود که تلاش سامسونگ برای کسب حاشیه سود بیشتر در بخش میان رده بازار موبایل هم در آینده بیشتر به ثمر بنشیند.