طبق گزارشات جدید، سامسونگ به علت کمبود تراشه و قطعات نیمه‌‌رسانا می‌خواهد تولید گلکسی S21 FE را متوقف و تمرکز تولید را روی گلکسی زد فولد ۳ و گلکسی زد فلیپ ۳ بگذارند.  اما شرکت سامسونگ به شایعات واکنش نشان داد و اعلام کرد که تولید گلکسی S21 FE ادامه خواهد داشت و تصمیمی مبنی بر لغو تولید آن گرفته نشده است.

متاسفانه کمبود تراشه تأثیر خود را روی تولید گلکسی S21 FE گذاشته است اما بجای لغو کردن تولید آن بصورت کلی، سامسونگ تصمیم گرفته است این گوشی را فقط وارد بازار ایالات متحده و کشورهای اروپایی کند. کمبود تراشه حتی به سامسونگ امکان عرضه‌ی این گوشی را به بازارهای ژاپن یا کره جنوبی هم نمی‌دهد.

اکنون فاصله‌ی زیادی تا عرضه‌ی گلکسی S21 FE به بازار باقی مانده است و اگر اوضاع بهتر شود، سامسونگ می‌تواند نه‌تنها ظرفیت تولید گلکسی S21 FE را افزایش بدهد، بلکه آن را علاوه بر ایالات متحده و کشورهای اروپایی، به بازار مناطق دیگر نیز عرضه کند.

کمبود تراشه و قطعات نیمه‌رسانا بجز سامسونگ گریبان‌گیر سایر برندها نیز شده است و این مشکل متاسفانه باعث افزایش قیمت دستگاه‌های هوشمند و تاخیر در تولید بسیاری از گوشی‌ها و گجت‌های هوشمند نیز شده است. پیش بینی شده است که این کمبود تا سال ۲۰۲۲ ادامه خواهد داشت.