به روز رسانی افزایشی بعدی اندروید ۱۲

توسعه دهندگان XDA مطالب جالبی را در مورد به روز رسانی افزایشی بعدی اندروید ۱۲ ، که احتمالاً Android 12.1 نامیده می شود ، کشف کردند. ما در حال حاضر محدوده کامل ویژگی ها را نمی دانیم ، اما این احتمال وجود دارد که اکثر آنها ، اگر نه همه ، به منظور بهبود تجربه تلفن تاشو باشد. همچنین ممکن است این اقدامی برای آماده سازی برای عرضه گوشی تاشو Pixel باشد.

در هر صورت ، توسعه دهندگان XDA یک ویژگی نوار وظیفه را در نسخه های اولیه بتا اندروید ۱۲ مشاهده کردند و یک آموزش همراه با چند رشته کد پیدا کردند که نحوه رفتار نوار وظیفه را نشان می دهد.

به طور پیش فرض…

به طور پیش فرض ، داک روی صفحه اصلی یا هنگامی که نمای تقسیم صفحه شروع می شود باز می ماند و هنگامی که یک برنامه را به صورت تمام صفحه باز می کنید مخفی می شود. یک برنامه را از نوار وظیفه نگه دارید و بکشید تا هنگام باز شدن تلفن در هر دو نیمه صفحه باز شود ، نوار وظیفه را لمس کرده و نگه دارید تا آن را متصل یا پنهان کنید و البته می توانید برنامه های دلخواه خود را اضافه کنید.

تصویر گوشی

کد سیستم در هنگام تا کردن و باز کردن صفحه ، انیمیشن های بهینه را توصیف می کند و تصویری از یک گوشی باز نشده را نشان می دهد که نوار وظیفه را نشان می دهد. جالب است بدانید که تصویر دو نمونه جداگانه از مرورگر کروم گوگل را نشان می دهد ، از این رو ممکن است در Android 12.1 برای بهبود چند وظیفه ای از پشتیبانی آن پشتیبانی کنیم.

از دیگر تغییرات اندروید ۱۲.۱ می‌توان به مدیریت بهتر انیمیشن باز کردن گوشی‌های تاشو در رابط کاربری سیستم اشاره کرد. احتمالا پیکسل فولد با اندروید ۱۲.۱ معرفی شود، اما در حال حاضر اطلاعات بسیار کمتری در این مورد در دسترس می باشد و نمی‌توان نتیجه‌گیری قطعی ای داشت.