اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا در مورد رد کردن استفاده سازندگان دستگاه از USB-C به عنوان یک پورت شارژ استاندارد مصمم است و بدیهی است که این موضوع برای سازندگان اندروید چندان مشکلی ایجاد نخواهد کرد ، زیرا کانکتور USB-C عملاً در آنجا پذیرفته شده است. با این حال ، اپل چیزهای بیشتری برای از دست دادن دارد و دلیلی می  آورد که حرکتی به سمت یک درگاه شارژ مشترک نوآوری را از بین می برد. اتحادیه اروپا در حال حاضر به این موضوع پاسخ داده و اشاره کرده است که این لایحه امکان ادامه ی توسعه را می دهد.

Close up Mobile phone Charger with USB Type – C cord on EU Flag.

 

نماینده پارلمان اروپا

در مصاحبه ای اخیر ، آنا کاوازینی ، نماینده پارلمان اروپا و رئیس کمیته حمایت از حقوق مصرف کنندگان ، گفت که این پیشنهاد دریچه ای باز می گذارد تا در آینده با ارائه یک استاندارد ساده ، استانداردهای قوی تر و بهتری ارائه شود.

دقیقاً مشخص نیست که روند حرکت به استاندارد های بهتر آینده در این مرحله چگونه کار می کند ، اما نکته مهم این است که این پیشنهاد امکان توسعه بیشتر را فراهم می کند.

درگاه اختصاصی

در حال حاضر ، تنها اپل از درگاه اختصاصی Lightning خود برای iPhone استفاده می کند در حالی که اکثر iPads و MacBooks از طریق USB-C شارژ می شوند. شاید ، زمان آن فرا رسیده که اپل به هر حال از کانکتور برتر USB-C استفاده کند.

اتحادیه اروپا قصد دارد با تبدیل USB-C به شارژر معمولی تلفن های هوشمند و سایر دستگاه های تلفن همراه ، زندگی را برای مصرف کنندگان آسان کرده و ضایعات را کاهش دهد.

استفاده از کابل ها

استفاده از کابل های USB مختلف برای شارژ تلفن های هوشمند ، تبلت ها یا دوربین های ما می تواند خسته کننده باشد. اتحادیه اروپا می خواهد این امر را به گذشته تبدیل کند ، زندگی را آسان کرده و زباله های الکترونیکی را کاهش دهد.