از نظر توسعه و گسترش زمینه ارتباطی پیشرفته ۵G، اپل ماه‌ها عقب است. از طرفی هم تحلیل گران همچنان اعتقاد دارند که این غول کوپرتینویی قادر خواهد بود تا اواخر امسال به پای گوشی‌های توانمند ۵G اندرویدی برسد. بر اساس برخی گزارش‌های اخیر، اپل امسال نه تنها گوشی‌های آیفون ۵G عرضه می‌کند، بلکه در نظر دارد تا آیپد ۵G هم معرفی کند. همچنین برخی در گزارش‌های خود اشاره کرده‌اند که این آیپد جدید با پشتیبانی از امکان ارتباطی ۵G در کنار آیفون‌های ۲۰۲۰ سازنده در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ روانه بازار خواهد شد.

با توجه به برخی گزارش‌های قبلی، اپل حالا با تامین کننده جدیدی برای تامین قطعات مخصوص برای آیپد ۵G خود همکاری می‌کند. علاوه بر این، کمپانی تامین کننده تایوانی به نام ASE Semiconductor هم حالا بخشی از زنجیره تامین اپل به شمار می‌رود. یک منبع آگاه در زنجیره تامین اپل معتقد است که کمپانی ASE از تکنولوژی FC_AiP (Flip Chip Antenna Package) استفاده می‌کند تا به اپل در پشتیبانی از mmWave 5G در آیفون‌ها و آیپد ۵G کمک کند.

آیپد-اپل-گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

این گزارش پیش بینی می‌کند که کمپانی اپل نسخه جدیدی از آیپد پرو را در نیمه اول سال ۲۰۲۰ به بازار معرفی می‌کند و نسخه‌های ۵G آن هم احتمالا کمی دیرتر تا اواخر ۲۰۲۰ روانه بازار خواهند شد. گو مینگ هاو، تحلیل گر موسسه Tianfeng International پیش از این اشاره کرده بود که کمپانی اپل نسخه جدید از آیپد پرو خود را در نیمه اول ۲۰۲۰ رونمایی خواهد کرد. این آیپد جدید احتمالا در پنل پشتی به حسگر ToF مجهز می‌شود. در حال حاضر هیچ اطلاعات رسمی درباره آیفون‌ها و آیپدهای جدید اپل منتشر نشده است.