شایعات آیفون

شایعات درباره آیفون های SE زیاد است. از آن جایی که هنوز سیاست اپل درباره این رده از گوشی های خود برای کارشناس ها معلوم نیست، از این رو اخبار ضد و نقیضی از این دستگاه پر فروش مخابره می شود. برخی ها به دلیل آن که اپل تنها دو سری و با اختلاف زمانی زیاد دو نسل از این دستگاه را معرفی کرده است، احتمال معرفی نسل سوم ‌SE را دور از ذهن می دانند. به پیش بینی این افراد اپل دیگر دور آیفون های SE خود را خط کشیده و دیگر خبری از تولید این دستگاه ها نیست.

طرفداران آیفون

از طرف مقابل هم طرفداران آیفون SE می گویند که اتفاقا احتمال معرفی این دستگاه زیاد است و دیگر اپل وقفه چهار ساله که از معرفی نسل اول تا نسل دوم این دستگاه را داشت، دیگر ندارد. چرا که تجربه SE هم برای کاربران خیلی شیرین بود و هم برای خود اپل! کاربران از این که با یک برچسب قیمتی میان رده می توانند وارد دنیای اپل شوند خیلی راضی هستند. از آن جایی که کیفیت تمامی دستگاه های این شرکت عالی است و دوربین خوبی هم دارد، بسیاری از کاربران پردازنده قوی، دوربین خوب اما طراحی قدیمی را ترجیح می دهند و با یک عدد معقول می توانند وارد اکوسیستم اپل شوند. همچنین این بازی برای اپل هم سود دارد. چرا که اپل آمار فروش فوق العاده خود در فروش این دستگاه را دید. به خصوص در SE 2020 که ما حدود ۲ سال است که مستمر آن را در ویترین اپل می بینیم و فروش فوق العاده ای رو این دستگاه دارد. 

رویداد معرفی اس ای

تاکنون به دلیل این تناقض و اینکه رویداد معرفی SE از رویداد معرفی آیفون های پرچم دار اپل جدا است، خبر های زیادی از این دستگاه منتشر نشده است. فقط برخی ها از احتمال معرفی این دستگاه با پردازنده جدید در اوایل ۲۰۲۰ می دادند. همچین برخی طرح های مفهومی درز کرده از این دستگاه خبر از طراحی جدید آیفون SE بعدی می داد که همچنان یک دوربین دارد اما صفحه نمایش بزرگتری آن را همراهی می کند و دیگر خبری از دکمه هوم نیست. این بار سنسور اثر انگشت مانند آیپد های جدید اپل با دکمه پاور گوشی ادغام می شوند. 

خبر منتشر شده

اما اخباری که دیروز منتشر شده با شایعات گذشته متفاوت است و از آن جایی که به اوایل ۲۰۲۲ نزدیک هستیم احتمال واقعی بودن آن نیز بیشتر است. طبق گفته وبلاگ ژاپنی Macotakara آیفون SE نسل سوم از شبکه ۵G پشتیبانی خواهد کرد و این امر به لطف مودم Qualcomm Snapdrogon X60

خواهد بود. علاوه بر این او گفته است که این دستگاه طراحی مشابه نسل قبل خود خواهد داشت و ما شاهد صفحه نمایش ۴.۷ اینچی از نوع LCD

خواهیم بود. و همچنان اپل از همان دکمه هوم به همراه سنسور اثر انگشت استفاده خواهد کرد. بدنه نسل بعدی این گوشی نیز مانند گذشته از آلمینیوم خواهد بود.

مشخصات

طبق اخبار جدید ما انتظار داریم این دستگاه با پردازنده A15

اپل که در آیفون های ۱۳ و ۱۳ مینی دیدیدم عرضه شود. یعنی نسخه با ۴ هسته گرافیکی این پدازنده. همچنین انتظار داریم که در اواخر ۲۰۲۱ و اوایل ۲۰۲۰ اپل از این دستگاه رونمایی کند. به نوعی می توان گفت که در بهار ۲۰۲۲ اپل قصد معرفی این گوشی را دارد که نسبت به گذشته ۱ سال زود تر قصد معرفی نسل بعدی را خواهد داشت.

نظر شما درباره آیفون اقتصادی بعدی اپل چیست؟ در مجموع با وجود سری میان رده در محصولات اپل موافقید؟