آخرین گزارش از تحلیلگر مشهور اپل، مینگ چی کو، استفاده از Wi-Fi 6E را در سری آیفون ۱۴ اپل و هدست واقعیت مجازی اپل آینده نشان می دهد.

طبق گفته Kuo، سری آیفون ۱۴ و Apple VR به رقبای بیشتری برای پذیرش Wi-Fi 6E در سال ۲۰۲۲ کمک خواهند کرد. Wi-Fi 6E اتصال ۶ گیگاهرتزی با سرعت بالاتر را فعال می کند که برای تجربه کاربری هدست واقعیت مجازی اپل ضروری است.

آیفون 14

Wi-Fi 6E ویژگی‌ها و قابلیت‌های Wi-Fi 6 را ارائه می‌دهد، ازجمله عملکرد بالاتر، تأخیر کمتر و سرعت انتقال داده‌های سریع‌تر به باند ۶ گیگاهرتز. همچنین طیف اضافی فضای هوایی بیشتری را فراتر از وای‌فای موجود ۲٫۴ گیگاهرتز و ۵ گیگاهرتز فراهم می‌کند که منجر به افزایش پهنای باند و تداخل کمتر می‌شود.

سایر هدست‌های موجود برای تجربه واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) مانند Meta نیز، Wi-Fi 6E را ارائه می‌کنند. Kuo  توضیح داد که Wi-Fi 6E برای ارائه انتقال‌های بی‌سیم پرسرعت لازم برای تجربیات AR و VR کلیدی خواهد بود.

کو در ادامه بیان می‌کند که هدست‌های واقعیت مجازی/افزوده، در سال‌های ۲۰۲۲، ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ به‌ترتیب Wi-Fi 6/6E ،Wi-Fi 6E/7 و Wi-Fi 7 را ارائه خواهند کرد، اما مشخص نیست که آیا این اطلاعات به‌طورخاص مربوط به نقشه راه محصولات اپل می‌شود یا خیر.

در حال حاضر، دستگاه های زیادی از Wi-Fi 6E پشتیبانی نمی کنند. انتظار می رفت که سری آیفون ۱۳ استاندارد سریع تری را اتخاذ کند، اما این شایعات رد شدند. در دنیای اندروید اوضاع کمی بهتر است ،دستگاه هایی مانند Pixel 6 و ۶ Pro، Galaxy S21 Ultra و Z Fold3، Xiaomi Mi 11 Ultra، Asus ROG Phone 5 و Zenfone 8 و سایر دستگاه ها همگی از Wi-Fi 6E پشتیبانی می کنند.

 

 

منبع مطلب