آیفون ۱۳ Pro و Pro Max همه برنامه‌ها را در ۱۲۰ هرتز ارائه نمی‌دهند

آیفون ۱۳ Pro و Pro Max همه برنامه‌ها را در ۱۲۰ هرتز ارائه نمی‌دهند. فروش آیفون ۱۳ Pro به طور رسمی در روز جمعه ۲۴ سپتامبر آغاز شد. با رسیدن پیش سفارش به درب منزل مشتریان یا فروشگاه‌های اپل در اکثر بازارها، مردم متوجه شده‌اند که ویژگی ProMotion به طور مداوم در این گوشی  کار نمی‌کند. آیفون ۱۳ Pro و ​​۱۳ پرو مکس هر دو دارای صفحه‌نمایش ProMotion اپل هستند، به این معنی که از نرخ تازه‌سازی ۱۲۰ هرتز پشتیبانی می‌کنند. این ویژگی از سال ۲۰۱۷ روی آی‌پد پرو وجود دارد، اما این اولین‌بار است که اپل این ویژگی را به آیفون می‌آورد.

برطرف کردن باگ

iOS 15 از ProMotion در همه برنامه‌ها در حین پیمایش یا انجام انتقال‌های تمام صفحه مانند تغییر برنامه یا کشیدن صفحه اصلی پشتیبانی می‌کند. ۹to5Mac گزارش می‌دهد که تعداد زیادی از انیمیشن‌ها هنوز در ۶۰ هرتز هستند و تجربه موردنظر از نمایشگرهای ProMotion  در آیفون ۱۳ Pro  و پرو مکس، شکسته شده است. صفحه‌نمایش آیفون ۱۳ Pro بیشتر انیمیشن‌ها را در فرکانس ۱۲۰ هرتز ارائه می‌دهد، اما هنوز تعداد زیادی انیمیشن وجود دارد که از نرخ تازه‌سازی بالاتر نهایت استفاده را نمی‌برند.

برنامه‌های شخص ثالث اپل همه تغییرات صاف را به‌درستی اجرا کرده‌اند، این مشکل فقط در برنامه‌های شخص ثالث رخ می‌دهد. اپل به ۹to5Mac تأیید کرده است که توسعه دهندگان باید برنامه‌های خود را برای پشتیبانی از فریم بالاتر برای برنامه‌هایی که از رندر سفارشی مانند بازی‌ها استفاده می‌کنند، فعال کنند. این امر با افزودن یک کلید info.plist جدید به‌منظور انتخاب برنامه‌های خود برای پشتیبانی از ۱۲۰Hz انجام می‌شود. اپل این اسناد را به‌زودی در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌دهد و یک به‌روزرسانی سیستم‌عامل اشکالی را برطرف می‌کند که به Core Animation اجازه نمی‌دهد نرخ بازخوانی بالاتر از ۶۰ هرتز را افزایش دهد.