طبق گزارش تحلیل گر معروف اپل

طبق گزارش تحلیل گر معروف اپل Ming-Chi Kuo  که امروز منتشر کرده است ، تأیید می‌کند که آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس به‌طور کامل و برای اولین بار در نسخه‌های جدید ۱ ترابایتی در دسترس خواهند بود.

اپل با حذف نسخه ۶۴ گیگابایتی، ظرفیت حافظه پایه آیفون ۱۳ را به ۱۲۸ گیگابایت رسانده است.

کو در گزارش خود  عنوان کرده است

کو در گزارش خود  عنوان کرده است  که حافظه ذخیره سازی  آیفون ۱۳  و ۱۳ مینی ۱۲۸ گیگابایتی، ۲۵۶ گیگابایتی و ۵۱۲ گیگابایتی خواهد بود . و  ظرفیت ذخیره سازی ۶۴ برای نسل آیفون ۱۳ دیده نشده است .طبق گزارش کو آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو مکس  با حافظه داخلی   ۱ ترابایتی  هم در دسترس خواهند بود، که  البته این ویژگی قطعا در قیمت آیفون ۱۳ و ۱۳ پرو مکس تاثیر گذار خواهد بود . در  آیفون های جدید باید منتظر پیشرفت در بخش های دیگری هم باشیم به طور مثال  این محصولات به باتری‌های با ظرفیت بالاتر، دوربین‌های قدرتمندتر، تراشه A15 Bionic و همچنین ناچ کوچکتر مجهز می‌شوند.

با توجه به گزارش  کو، گوشی‌های آینده اپل در نسخه‌های زیر خواهند بود :

 

آیفون ۱۳ مینی و استاندارد

۱۲۸ گیگابایت

۲۵۶ گیگابایت

۵۱۲ گیگابایت

 

آیفون ۱۳ پرو و پرو مکس

۱۲۸ گیگابایت

۲۵۶ گیگابایت

۵۱۲ گیگابایت

۱ ترابایت

آیفون 13

کمبود عرضه آیفون ۱۳

کو همچنین  در گزارش خود هشداری از کمبود عرضه آیفون ۱۳ داده است : ما معتقدیم که چالش تولید فعلی آیفون، کمبود قطعات است. به‌ دلیل کمبود قطعات، عرضه مدل‌های قدیمی در سه ماهه سوم ۲۰۲۱ حدود ۵ تا ۱۰ درصد کاهش یافته بود. عرضه آیفون ۱۳ در فصل چهارم ۲۰۲۱ ممکن است به‌

دلیل کمبود قطعات، به‌ صورت نزولی باشد. با این حال، این نقطه ضعف، تأثیر محدودی بر عرضه آیفون ۱۳ خواهد داشت. ما معتقدیم که میزان فروش آیفون ۱۳ در سال ۲۰۲۱ می‌تواند بیش از ۱۰ درصد در سال افزایش یابد (در مقایسه با عرضه آیفون ۱۲ در سال ۲۰۲۰).