متوقف شدن مدل های مینی

کمپانی اپل دیگر قصد ندارد گوشی جدیدی با پسوند مینی معرفی کند و بدین ترتیب گوشی اپل آیفون ۱۳ مینی آخرین نسخه مینی در میان گوشی‌های این سازنده شناخته می‌شود. یک افشاگر معروف معتقد است که کمپانی اپل دیگر هیچ گوشی هوشمند جدیدی را با پسوند مینی عرضه نخواهد کرد. این اقدام ممکن است به دنبال پاسخ غیررضایت بخش بازار به گوشی اپل آیفون ۱۲ مینی سال گذشته اخذ شده باشد. آیفون مینی اولین بار در سال گذشته و از خانواده آیفون ۱۲ به بازار جهانی معرفی شد.

مدل گوشی جدید آیفون مینی

امسال هم کمپانی اپل یک مدل گوشی جدید آیفون مینی را از خانواده جدید آیفون ۱۳ خود معرفی کرد. در حالی که پایگاه کاربران و طرفداران برند اپل بسیار عظیم است، گوشی‌های مینی خانواده آیفون نتوانسته‌اند طبق انتظار سازنده به محبوبیت در میان کاربران برسند. به همین خاطر هم ممکن است اپل تصمیم بگیرد که دیگر گوشی آیفون مینی در آینده معرفی نکند. برای یادآوری باید بگوییم میزان محبوبیت گوشی اپل آیفون ۱۲ مینی در میان چهار مدل مختلف این خانواده، کمترین میزان محبوبیت در میان کاربران بازار را کسب کرد. به طور دقیق باید بگوییم سهم فروش آیفون ۱۲ مینی از میان چهار مدل خانواده آیفون ۱۲ سال گذشته تنها ۶ درصد برآورده شده است.

آیفون ۱۳ مینی آخرین مدل آیفون مینی اپل خواهد بود

افشاگر معروفی به نام جان پروسر در حساب شخصی توییتر خود در خلال هفته گذشته اطلاعات مهمی را درباره خانواده گوشی‌های آیفون مینی اپل به اشتراک گذاشت. او گفته است که اپل قصد دارد توسعه و تولید آیفون‌های مینی نسل‌های آینده را از برنامه‌های خود حذف کند. این توییت با پیش بینی تحلیل گر ارشد مسائل اپل، مینگ چی کو، در یک راستا قرار می‌گیرد. مینگ چی کو چند ماه پیش در یادداشتی مدعی شد که آیفون‌های سال ۲۰۲۲ فاقد مدل مینی خواهند بود.

جان پروسر

جان پروسر در پاسخ به واکنش‌ها درباره میزان اطمینان از این موضوع اعلام کرد که مطمئن است آیفون ۱۳ مینی آخرین گوشی آیفون مینی برند اپل خواهد بود. از طرفی هم مینگ چی کو مدعی شده است که گوشی اپل آیفون سال ۲۰۲۲ همچنان شامل چهار مدل مختلف خواهد بود.