شرکت اپل در هر نسل، آیفون‌های خود را علاوه بر رنگ‌های معمولی، در رنگ متنوعی نیز عرضه می‌کند؛ در سال گذشته اپل از رنگ آبی در سری آیفون‌های ۱۲ استفاده کرد و پیش از آن نیز سری آیفون ۱۱ در رنگ سبز به بازار آمدند. اخیرا شاهد عرضه آیفون به رنگ زیبای بنفش یاسی هم بودیم؛ حالا با توجه به رندر‌هایی که توسط ایان زلبو منتشر شده‌اند، اپل احتمالا در سری جدید آیفون‌های خود از رنگ جدید نارنجی استفاده خواهد کرد.

با توجه به عکس‌ها، این رنگ بسیار براق است. البته اپل معمولا از دو سایه متفاوت از رنگ تازه معرفی شده برای آیفون‌ها استفاده می‌کند؛ مثلا رنگ آبی اقیانوسی آیفون ۱۲ پرو و پرو مکس نسبت به آبی به کار رفته در آیفون ۱۲ و ۱۲ مینی کمرنگ‌تر بود. این مورد در سری آیفون ۱۱ نیز مشاهده می‌شد و در نسخه‌های پرو و پرو مکس رنگ سبز تیره را دیده بودیم در حالی که در نسخه‌های معمولی از سبز کم رنگ‌تری استفاده شده بود.

در این رندرها شاهد استفاده از نارنجی کم رنگ در آیفون ۱۳ معمولی هستیم و احتمالا آیفون ۱۳ پرو و پرو مکس در نسخه‌ای پر رنگ‌تر مانند برنز یا نارنجی پرتقالی عرضه خواهد شد. البته ممکن است این رنگ فقط مربوط به آیفون‌های معمولی باشد و در نسخه‌های پرو به کار نرود.

پیش از این عکسی از یک نسخه اولی از آیفون ۱۳ مینی در رنگ‌ آبی منتشر شده بود و مدتی قبل از نیز رندر‌هایی از آیفون ۱۳ در رنگ قرمز Product Red را دیدیم؛ در کنار این رنگ‌ها، طبق معمول شاهد معرفی آیفون‌های جدید در رنگ‌های سفید و مشکی و یا خاکستری خواهیم بود.

سری آیفون ۱۳ طراحی مشابهی به نسل قبلی داشته و تفاوت‌های کمی مانند ناچ کوچک‌تر و برجستگی بزرگ‌تر دوربین نسبت به سری آیفون ۱۲ خواهد داشت.