اپل در حال حاضر سری گوشی‌های هوشمند آیفون ۱۲ و ایرپاد پرو را در دست توسعه دارد. در خلال هفته‌های اخیر بارها درباره آیفون‌های احتمالاً سه گانه ۲۰۲۰ بحث شد و حالا هم اطلاعاتی تازه‌تر به دستمان رسیده است. اگر این گزارش جدید صحت داشته باشد، کمپانی اپل در نظر دارد تا ایرپادهای کاملاً بی سیم خود را به همراه آیفون ۱۲ روانه بازار کند. درواقع باید بگوییم که ایرپاد بی سیم به طور پیش فرض درون بسته بندی این گوشی‌ها خواهد بود. در این گزارش همچنین اشاره شده که ممکن است کمپانی‌هایی نظیر سامسونگ و شیائومی هم این ترند را در عرضه محصولات آینده خود اجرا کنند.

ایرپادهای اپل از محبوب‌ترین هدفون‌های بی سیم در بازار به شمار می‌روند. اگر این گزارش و پیش بینی صحت داشته باشد و آیفون‌های آینده با ایرپاد بی سیم پیش فرض عرضه شوند، بدین ترتیب ارزش این دستگاه‌ها هم به طرز چشمگیری افزایش پیدا می‌کند. البته این موضوع در صورتی صحت دارد که اپل قیمت عرضه را برای آیفون‌های ۲۰۲۰ افزایش ندهد. از طرفی هم این احتمال با توجه به سابقه اپل در افزایش قیمت گوشی‌های جدید بسیار کم است و به همین خاطر باید فعلاً به گزارش پیش رو صرفاً مثل شایعه بنگریم.

در حال حاضر ایرپادهای سیمی اپل به قیمت ۲۹ دلار عرضه می‌شوند که نشان می‌دهد هزینه ساختشان کمتر از این میزان است. ایرپادهای بی سیم هم حالا ۱۵۹ دلار قیمت دارند و با توجه به این قیمت احتمال کمی وجود دارد که اپل آن‌ها را رایگان در کنار آیفون‌های آینده خود عرضه کند. از طرفی هم این ایرپادهای بی سیم در حال حاضر بسیار محبوب هستند و کاربران حاضرند برای خریدشان هزینه کنند. کمپانی اپل ممکن است به همین خاطر ایرپادها را به طور رایگان در اختیار کاربران قرار ندهد.

در طرف دیگر ماجرا، اپل به سادگی می‌تواند قیمت آیفون‌های آینده را به منظور پوشش دادن هزینه ایرپاد بی سیم افزایش دهد. از طرفی هم این موضوع ممکن است بر میزان فروش گوشی‌های آیفون تأثیر منفی بگذارد. همچنین احتمال دیگری وجود دارد که کمپانی سازنده ایرپادهای بی سیم را تنها با آیفون‌های سطح بالا روانه بازار کند.

فعلاً اطلاعات دقیق و تأیید شده در این باره نداریم و باید منتظر بمانیم و ببینیم در آینده چه جزئیات دیگری در این باره منتشر می‌شود.