آپدیت غافل گیر کننده

اپل پنج شنبه هفته گذشته آپدیت جدید برای دستگاه های قدیمی خود منتشر کرد. دستگاه هایی که تا کنون ios 12 را دریافت می کردند، می توانند به این ریز ورژن آپدیت کنند. در مجموع آپدیت ها به اکثر کاربران توصیه می شود. مگر آپدیت های اولیه که می توانند در بعضی مدل ها با مشکلات ریزی در ابتدا همراه باشند. اما از آن جایی که چندین سال از عرضه این نسخه از سیستم عامل ios می گذرد، این آپدیت مشکلی خاصی ندارد و تقریبا تا الان بدون مشکل بوده است.

بهبود های این نسخه چیست، آپدیت کنیم؟

طبق گفته اپل این آپدیت دارای بهبود های امنیتی است. و اپل این آپدیت را به همه کاربرانی که می توانند آن را دریافت کنند توصیه می کند. از این رو ما هم توصیه می کنیم که اگر دستگاه شما از این نسخه پشتیبانی می کند، حتما سریع تر گوشی خود را به این نسخه به روزرسانی کنید. اما قبل از آپدیت حتما دقت کنید که نام کاربری و رمز عبور اکانت Apple ID خود را داشته باشید. چرا که خیلی پیش آمده است که کاربران دستگاه خود را به روزرسانی کرده اند و اپل به دلایل امنیتی آپدیت های خود از آن ها رمز عبور اکانت خودشان را خواست است.

اکانت و رمز عبور

چون برخی کاربران اکانت خود را به صورت کارتی تهیه کرده اند، رمز عبور آن را ندارند. از این رو با مشکل جدی مواجه می شوند و دستگاه آن ها قفل می شود. و دیگر به بالااستفاده خواهد بود. گرچه برخی تعمیر کار ها می توانند با روش هایی که هزینه بر است به صورت موقت قفل دستگاه را باز کننند اما این مورد به روی گوشی های قدیمی جواب می دهد و به روی آیفون های جدید خبری از باز کردن قفل دستگاه نیست. پس حتما قبل از آپدیت دقت کنید.

تغییرات این نسخه

اپل در این نسخه قابلیت های CoreGraphic, WebKit, XNUرا قرار داده است که خبر خوبی است. اما این ویژگی ها بیشتر به درد برنامه نویس ها می خورد. ولی به این معنی نیست که کاربران عادی نیز از آن بهره ای نمی برند. با وجود این قابلیت ها برنامه نویسان می توانند راحت تر برنامه های بهتری را برای این کاربران تولید کنند که عالی است.

این نسخه دقیقا برای چه دستگاه هایی است اپل آپدیت ios 12.5.5 را برای گوشی های iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus عرضه کرده است. همچنین این نسخه برای iPad Air, iPad mini 2, iPad mini 3, iPod touch(6th generation)نیز منتشر شده است.

نظر شما درباره این دستگاه های قدیمی چیست؟ به نظر شما این دستگاه ها با ios 12.5.5 تا چند سال دیگر می توانند مانند روز اول خود کار کنند؟