نرم افزار جدید اپل

اپل امروز از نرم‌افزار HomePod نسخه ۱۵٫۱ رونمایی می کند که پشتیبانی صوتی بدون ضرر که بسیار هم درخواست شده بود  برای Apple Music و همچنین صدای فضایی را به همراه دارد.

به روز رسانی اپل

این بروز رسانی پشتیبانی صوتی بدون ضرر را برای  Apple music درهوم پاد و هم در هومپاد mini فعال می کد.این به این معناست که HomePod شما اکنون هنگام پخش Apple Music به جای نسخه رمزگذاری‌ شده AAC، جریان بدون اتلاف ALAC را پخش می‌کند. باید این گزینه را از طریق تنظیمات فعال کنید و همچنین مطمئن شوید که طرح فردی یا خانوادگی را دارید، نه طرح صوتی جدید.

قابلیت دالبی اتموس

این به‌روزرسانی همچنین صدای فضایی را با پشتیبانی از محتوای Dolby Atmos ارائه می‌دهد که فقط در هومپاد بزرگتر و نه در HomePod mini موجود است. شما می‌توانید صدای فضایی را در هومپاد فعال کنید، حتی اگر فقط یکی داشته باشید، اما اگر دو دستگاه استریو داشته باشید، جلوه بهتری خواهد داشت. محتوای Dolby Atmos از طریق Apple Music، Apple TV+ و iTunes Store در دسترس است.

نسخه جدید

نسخه ۱۵٫۱ پشتیبانی Lossless را به همراه Dolby Atmos به بلندگوهای هوشمند این شرکت اضافه می کند.

نسخه ۱۵٫۱ نرم افزار هومپاد که در نسخه بتای سپتامبر منتشر شده است، ویژگی هایی را که قبلاً برای نسخه ۱۵ نرم افزار در نظر گرفته شده بود، اما قبل از انتشار رسمی آن حذف شده بودند، باز می گرداند.

جلوه های صدا

Dolby Atmos و Spatial Audio جلوه‌ای سه بعدی برای پخش موسیقی ارائه می‌کنند و کانال‌ها را تقسیم می‌کنند تا موسیقی بتواند به طور موثری کاربر را احاطه کند، صداهایی که از جهات مختلف می‌آیند.

این احتمال وجود دارد که این به‌روزرسانی از گزینه‌های رنگی جدید هومپاد mini نیز پشتیبانی کند، که در نوامبر عرضه می‌شود.

کاربران هومپاد و هومپاد mini می‌توانند با باز کردن برنامه Home، انتخاب هومپاد و اسکرول کردن به پایین، به‌روزرسانی را بررسی کرده و به صورت دستی آن را نصب کنند.