آپدیت جدید اپلیکیشن Google Messages به کاربران اندروید اجازه می‌دهد ایموجی واکنش‌هایی را که از طریق اپلیکیشن iMessage در iOS دریافت می‌شود، به شکل مناسب‌تری مشاهده کنند. پیش‌تر این واکنش‌ها با متن به اطلاع کاربر می‌رسید.

ین ویژگی هنوز برای همه کاربران در نسخه بتا در دسترس نیست. ممکن است یک تغییر از سمت سروری باشد که آن را فعال می کند. کاربران اندروید اکنون واکنش های iMessage به پیام های متنی را به عنوان یک ایموجی ساده دریافت خواهند کرد.

داستان اصلی در زیر آمده است:

بر اساس گزارش جدید ۹to5Google،  گوگل مسیجز ممکن است به‌روزرسانی جدیدی را دریافت کند که تجربه پیام‌رسانی در اندروید را اندکی بهبود می‌بخشد. طبق “APK Insight” این رسانه، کدی در جدیدترین نسخه Google Messages یافت شده است که “واکنش‌های” iMessage را به عنوان ایموجی در Google Messages نشان می‌دهد.

آپدیت جدید

اگر کاربر آیفون به شماره تلفنی که در اندروید است پیامی ارسال کند، مکالمه بر روی پروتکل SMS انجام می‌شود زیرا iOS از RCS پشتیبانی نمی‌کند و iMessage در Android پشتیبانی نمی‌شود. کاربران iMessage می‌توانند «واکنش‌ها» را به پیام‌های متنی ارسال کنند، اما اگر واکنشی برای یک کاربر اندرویدی ارسال شود، کاربر یک پیام متنی دریافت می‌کند که می گوید مخاطب پیام شما را لایک کرده است.

در جدیدترین نسخه بتا Google Messages 10.7، کد زیر پیدا شد:

نمایش واکنش های آیفون به صورت ایموجی

این گزارش نشان می‌دهد که Google Messages پیام‌های SMS را از آیفون دریافت می‌کند، اما تشخیص می‌دهد که واکنشی از iMessage ارسال می‌شود و یک واکنش ایموجی را روی پیام مربوطه اعمال می‌کند.

علاوه بر این، یک رشته متن دیگر نشان می‌دهد که گگوگل مسیجز ممکن است تولد مخاطب را به شما یادآوری کند. بطور کلی، اگر گوگل مسیجز ببیند که اطلاعات یک مخاطب حاوی تاریخ تولد است، احتمالاً با یک بنر متحرک به شما یادآوری می‌کند تولدش رو بهش تبریک بگو! این می تواند در پنجره مکالمه یا لیست گفتگو نمایش داده شود.

با این به‌روزرسانی شکاف ارتباطی میان کاربران اندروید و iOS تا حدی کمتر می‌شود و افراد راحت‌تر از قبل می‌توانند با یکدیگر ارتباط  داشته باشند. اما هنوز راه زیادی در پیش است تا اندروید از تمام قابلیت‌های iMessage در سیستم عامل خود پشتیبانی کند.

 

 

منبع مطلب