نصب روی بیش از ۷۰ میلیون دستگاه و ۱۰۰ مدل مختلف

 سیستم عامل هارمونی هواوی روز چهارشنبه ۱۲ خرداد ماه را باید روز شروع پروسه پایان دوقطبی سیستم ‎عامل‎های دنیای موبایل دانست. در این روز شرکت هواوی سیستم ‎عامل Harmony را به صورت رسمی معرفی کرده و به سرعت روند بروزرسانی و عرضه آن برای گوشی‎ها و دستگاه‎های دیگر هواوی و آنر را آغاز نمود. داده‎های آماری جدید نشان‎دهنده سرعت بسیار بالای نصب این سیستم‎عامل روی دستگاه‎های مختلف و ثبت یک رکورد بزرگ هستند.

سیستم ‎عامل هارمونی را باید یکپارچه‎ترین و جامع‎ترین سیستم‎عامل دنیای فناوری بدانیم. این سیستم‎عامل با انعطاف بالا و بهینگی فوق‎العاده‎اش قابلیت نصب روی بسیاری از دستگاه‎های دیجیتال را دارد؛ از گوشی هوشمند گرفته تا ساعت‎ها، تلویزیون‎ها و حتی اسپیکرهای خانگی. البته آینده‎ای که هواوی برای این سیستم‎عامل ترسیم کرده بسیار فراتر و گسترده‎تر است و می‎تواند هر نوع دستگاه هوشمندی را زیر چتر پوششی این سیستم‎عامل جذاب قرار دهد.

در هفته اول از رونمایی HarmonyOS، تعداد ۱۰ میلیون کاربر، دستگاه‎های خود را به هارمونی بروز کردند و در هفته بعد تعداد این دستگاه‎ها به ۱۸ میلیون رسید. تنها پس از یک ماه، ۲۵ میلیون دستگاه، بروزرسانی به سیستم‎عامل هارمونی را روی دستگاه خود نصب کردند و قبل از رسیدن به دو ماه از عرضه رسمی هارمونی، تعداد کاربرانی که دستگاه‎های خود را به آن بروز کردند به ۴۰ میلیون رسید.

سیستم عامل هارمونی هواوی
سیستم عامل هارمونی هواوی

جالب است بدانید…

جالب است بدانید که برنامه هواوی این است که تا فرصت ۴ ماهه مانده به پایان سال میلادی، تعداد این کاربران به بیش از ۱۰۰ میلیون برسد. می‎توان گفت که این روند بروزرسانی، بزرگترین مجموعه بروزرسانی‎هایی است که تا به امروز توسط هواوی صورت گرفته است.

بنابر اعلام آقای ریچارد یو، مدیر عامل گروه مصرف‌کنندگان شرکت هواوی، در حال حاضر به صورت متوسط در هر ۲ ثانیه ۸ کاربر دستگاه‎های خود را به سیستم عامل هارمونی هواوی بروز می‎کنند. نکته دیگر این است که دستگاه‎های بروز شده از هر دو برند هواوی و آنر هستند و در رنج تبلت‎ها، نمایشگرهای هوشمند و گوشی‎های هوشمند قرار می‎گیرند. همچنین برخی از این دستگاه‎ها نسخه پایدار HarmonyOS 2.0 و برخی نیز نسخه بتا را نصب نموده‎اند. عمده ویژگی‎های ارتقاءیافته با نصب این سیستم شامل عملکرد پایدار و روان، ایمنی، عمر بیشتر باتری، ساده‎سازی رابط کاربری و همچنین عملکرد خط فرمان متحول شده است.

شایان ذکر است که در حال حاضر بیش از ۱۰۰ مدل دستگاه هواوی و آنر به صورت عمده بروزرسانی را دریافت کرده‎اند که ۵۶ مدل از آنها از دستگاه‎های قدیمی هستند. نسخه‎ های بتا نیز برای بسیاری از گوشی‎های قدیمی عرضه شده و نسخه‎های رسمی بیشتر در گوشی‎های جدیدتر و پرچمدار نصب شده است.

البته همانطور که پیش از این نیز از طریق کاربران و رسانه‎های مختلف اعلام شده، به صورت کلی عملکرد هر دستگاهی که هارمونی را نصب کند، بهبود محسوسی خواهد یافت. با توجه به برخی از بازخوردهای کاربران، پس از ارتقاء  سیستم عامل هارمونی هواوی، دستگاه مدل قدیمی شما نه تنها می تواند پیشرفت های عملکردی بسیاری را به خود خواهد دید، بلکه بسیار بهتر و روان‎تر از قبل کار خواهد کرد و حس استفاده از یک دستگاه جدیدتر و بروز را القا می‎کند.

در پایان…

در انتها باید به این موضوع اشاره کنیم که هواوی قصد دارد در کمتر از یک ماه آینده نسخه  سیستم عامل هارمونی هواوی ۲٫۱ را نیز در اختیار کاربران خود قرار دهد. این نسخه با عرضه اولین مدل‎های جدید گوشی پرچمدار HUAWEI P50 در بازار اتفاق می‎افتد و در فاصله اندکی از رونمایی و عرضه نسخه ۲٫۰، می‎تواند یک اتفاق مهم و شامل انبوهی از بروزرسانی‎ها برای کاربران هواوی باشد.