انتظارها برای ورود پلستیشن ۵ هر روز بیشتر می‌شود و طرفداران منتظر شنیدن خبرها و جزئیات بیشتری درباره این کنسول بازی هستند. خبر خوش اینکه جزئیات خوشحال کننده‌ای برای طرفداران و علاقه مندان منتشر شده است. پیش از این مقامات رسمی کمپانی سونی گفته بودند که پلستیشن ۵ در اواخر سال ۲۰۲۰ میلادی عرضه می‌شود. در حالی که تقریباً یک سال تا زمان عرضه نهایی باقی مانده است، گزارشی منتشر شده که ادعا می‌کند سونی احتمالاً روند پیش فروش جهانی این کنسول جدید و مورد انتظار را از مارس امسال آغاز خواهد کرد. بدین ترتیب همه خریداران احتمالی قادر خواهند بود ماه‌ها پیش از عرضه پلستیشن ۵ را پیش خرید کنند.

رقابت سنگینی در میان دو کنسول بازی ایکس باکس از مایکروسافت و پلستیشن از سونی وجود دارد. به نظر می‌رسد که سونی قصد دارد با این کار عرصه را به ایکس باکس تنگ کند.

گجت-بازی-گوشی-گوشی علاالدین-پاساژ علاالدین

علاوه بر این، کنترلر جدید DualShock  هم در کنار پلستیشن ۵ عرضه می‌شود. این دسته دیگر دکمه رویه را ندارد و به جای آن دو دکمه به پشتش اضافه شده است. همچنین اندازه دکمه‌های روی آن بزرگتر است.

بر اساس گزارش‌ها، کنسول جدید پلستیشن ۵ از پردازنده AMD اختصاصی برای این منظور و فرکانس بیشینه ۳٫۲ گیگاهرتز قدرت می‌گیرد و عملکرد کلی آن ۴ برابر بهتر از پلستیشن ۴ خواهد بود. پلستیشن ۵ همچنین از ۲۴ گیگابایت Gddr6 + 4 گیگابایت ddr4، هارد دیسک داخلی ۲ ترابایتی SSD و برخی موارد پیشرفته دیگر بهره می‌برد. میزان توان مصرفی آن در حالت استندبای از ۸٫۵ وات در پلستیشن ۴ هم به ۰٫۵ وات کاهش یافته است. علاوه بر موارد مذکور، قیمت تقریبی و تخمین زده شده برای این کنسول جدید ۵۰۰ دلار اعلام شده است.