آخرین نسخه بتا iOS 15.1 شامل ویژگی های دوربین آیفون ۱۳ پرو است

 iOS 15.1 شامل ویژگی های دوربین آیفون ۱۳ پرو است. دو ویژگی جدید دوربین آیفون ۱۳ پرو که اپل وعده داده بود در به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری آینده در دسترس خواهد بود، در آخرین نسخه بتای توسعه دهنده iOS 15.1 نشان داده شده است. اکنون کاربران می توانند با کدک ProRes اپل فیلم ضبط کنند و یک سوئیچ برای خاموش کردن تغییر حالت خودکار ماکرو (از طریق ۹to5Mac) وجود دارد. با انتشار نسخه سوم بتا، کاربران به ضامن‌ها دسترسی پیدا کردند  که می‌تواند نشان دهد که ویژگی‌های بعدی به زودی ارائه می شوند.

 

در نسخه های فعلی iOS ، iPhone 13 Pro به طور خودکار از دوربین اصلی به دوربین فوق عریض تغییر می‌کند وقتی تشخیص دهد که شما نزدیک یک سوژه هستید و حالت کلان فوکوس نزدیک را فعال می‌کند. برخی از بازبین‌ها متوجه شدند این سوئیچ (که بدون نشانگر رابط کاربری زیاد اتفاق می‌افتد) تکان دهنده است و اپل گفت که تنظیماتی را برای خاموش کردن آن اضافه می‌کند. اکنون که در نسخه بتا نمایش داده شده است، برخی از کاربران Reddit با خاموش بودن تنظیمات خودکار ماکرو ، حتی پس از تغییر دستی به لنز فوق عریض ، در بدست آوردن نتایج مشابه مشکل دارند. البته، با توجه به اینکه این نسخه بتا توسعه دهنده است، ممکن است این تنظیمات دارای اشکالاتی باشد یا در نسخه نهایی کمی متفاوت عمل کند.

(اگر به دنبال حالت ماکرو هستید و iPhone 13 غیر Pro یا حتی مدل قدیمی دارید، Halide به تازگی یک به روزرسانی را منتشر کرده است که شامل حالت ماکرو برای iPhone 8 و بالاتر است. شما می‌توانید از این قابلیت استفاده کنید.)

نحوه فیلم‌برداری جدید

۹To5Mac نگاهی به نحوه استفاده از ProRes برای فیلمبرداری در بتا جدید دارد و نشان می دهد که اپل از ۴۲۲ HQ ProRes استفاده می کند. همانند ویژگی کلان، عکسبرداری با فرمت ProRes مناسب برای درجه بندی رنگ‌ها محدود به مدلهای iPhone 13 Pro است و گوشیهای ۱۲۸ گیگابایتی فقط کدک را در ۱۰۸۰P به جای ۴K ضبط می کنند.

اگرچه ممکن است این ویژگی‌ها در نسخه رسمی ۱۵٫۱ نشان داده شود، اما این قضیه تضمینی و مطمئن نیست. SharePlay قبل از حذف در نسخه‌های اولیه بتا iOS 15 بود (هر چند با اولین نسخه بتا iOS 15.1 دوباره ظاهر شد). نسخه بتا ۱۵٫۱ همچنین شامل پشتیبانی از افزودن کارت واکسیناسیون COVID به کیف پول اپل است، بنابراین اگر همه چیز به نتیجه برسد، این می‌تواند نسخه‌ای با تغیرا و ویژگی‌های زیاد باشد.

 

با به‌روزرسانی‌ها و بتاهای اخیر، اپل لیستی از ویژگی‌هایی را که اعلام شده اما هنوز منتشر نشده است، بررسی می‌کند. روز سه‌شنبه، اپل سیستم‌عامل خود را برای پشتیبانی بهتر از My AirPods Pro و Max فعال کرد. در حالی که macOS Monterey و ویژگی قابل توجه Universal Control که به همراه آن وجود دارد هنوز مفقود شده مانده‌اند. ما قبلاً طراحی مجدد وعده داده شده Safari را در نسخه های قدیمی سیستم عامل دریافت کرده ایم.

 

منبع مطلب:

https://www.theverge.com/2021/10/6/22713135/iphone-13-camera-features-prores-macro-ios-15-1-beta-3