روز گذشته اطلاعاتی در مورد سری ۱۲ آیفون منتشر شد که البته برخی از آن‌ها پیشتر نیز گزارش شده بود. از مهمترین این اطلاعات می‌توان به نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی این گوشی‌ها اشاره کرد. که اپل نام ProMotion را روی آن گذاشته است. بر اساس گزارش‌های منتشر شده نرخ تازه سازی در این گوشی‌ها بر اساس نیاز و نوع محتوایی که نمایش داده می‌شود بین ۱۲۰ و ۹۰ و ۶۰ هرتز جابه‌جا می‌شود تا در مصرف باتری نیز صرفه جویی شود.

همچنین اپل به دنبال بهبود بخشیدن باتری نیز بوده است و احتمال می‌رود نسخه پرومکس باتری با ظرفیتی بیشتر از ۴۴۰۰ میلی‌آمپر ساعت داشته باشد. البته آیفون ۱۱ پرومکس نیز دوام باتری بسیار خوبی دارد، اما به هر حال نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز و ۵G به باتری بیشتری نیاز دارد و لازم است بهبودهایی در این زمینه صورت گیرد. لازم به ذکر است آیفون ۱۱ پرو مکس باتری ۳۹۶۹ میلی‌آمپرساعتی داشت.

 

اپل-آیفون-گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

 

انتظار می‌رود اپل چهار مدل جدید را در سال ۲۰۲۰ معرفی کند که به ترتیب آیفون ۱۲، آیفون ۱۲ پلاس، آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرومکس خواهند بود و به ترتیب دارای سایز صفحه نمایش ۵٫۴- ۶٫۱- ۶٫۱ و ۶٫۷ اینچی هستند. هر چهار مدل پردازنده A14 خواهند داشت که اولین تراشه ۵ نانومتری در جهان است که برای تلفن‌های هوشمند مورد استفاده قرار می‌گیرد. احتمالا مدل‌های پرو رم ۶ گیگابایت و دیگر مدل‌ها رم ۴ گیگابایت خواهند داشت.

لنزهای دوربین در تلفنهای جدید، طول و عرضی به اندازه ۵ میلی متر بزرگتر خواهند داشت. طبق این گفته، می‌توانیم شاهد بهبود عکاسی در نور کم در آیفون های ۲۰۲۰ با فوکوس خودکار ۲ تا ۳ برابر سریعتر باشیم. تثبیت کننده تصویر نیز بهبود خواهد یافت. در اوایل سال جاری مینگ چی کو تحلیلگر TF International گفت که آیفون ۱۲ پرو مکس دارای فناوری جدیدی به نام تثبیت کننده تصویر تغییر دهنده خواهد بود. احتمالا این حسگر در آِفون ۱۲ پرو نیز استفاده خواه شد.